Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе присуствува на отворањето на ОИ во Кина


Од Белата куќа истакнаа дека американскиот претседател Џорџ Буш ќе присуствува на отварањето на Олимписките игри во Пекинг следниот месец. Како што рече портпаролот Дејна Перино,Буш исто така ќе ги посети и Јужна Кореја и Тајланд.
XS
SM
MD
LG