Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Најмалку четири лица загинаа синоќе во експлозија на автомобил бомба во близина на болница во Багдад, соопшти ирачката полиција. Полицијата исто така соопшти дека во експлозијата повредени биле и други десет лица.
XS
SM
MD
LG