Достапни линкови

Пекинг: Од денеска редовна авионска линија меѓу Кина и Тајван


Од денеска Кина и Тајван ке воведеат меѓусебна редовна авионска линија. Редовна воздушна комуникација помеѓу овие две држави немало уште од 1949 година кога во граѓанската војна со комунистите, поразените националисти пребегале во Тајван.
XS
SM
MD
LG