Достапни линкови

Софија: Повеќе силни експлозии во складиште за муниција


Повеќе силни експлозии во складиште за муниции изутрината ја потресоа Софија, соопштија бугарските власти, прецизирајќи дека немало повредени и оти нема опасност од хемиско загадување. Експлозиите се случиле во едно воено складиште во село Челопечене, источно од Софија.
XS
SM
MD
LG