Достапни линкови

Хаван: Куба ги обвини американските дипломати поради зголемени анти владини активности


Куба ги обвини американските дипломати поради зголемените антивладини активности во последните неколку недели, истакнувајќи дека нејзиниот идеолошки непријател, Америка ќе биде одговорна за натамошните активности. Министерството за надворешни работи ги потврди обвинувањата изнесени последните шест месеци на сметка на американската мисија во Хавана, која ја обвинува Куба дека обезбедувала пари за кубанските дисиденти.
XS
SM
MD
LG