Достапни линкови

Приштина: Сејдиу ја отфрли иницијативата на Тадиќ меѓународниот суд да се изјасни за Косово


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу ја отфрли иницијативата на српскиот претседател Борис Тадиќ Меѓународниот суд на правдата да се изјасни за едностраното прогласување на независно Косов.Тој, исто така, го осуди формирањето на српски Парламент во Косово, нагласувајќи дека тоа придонесува за подигнување на тензиите
XS
SM
MD
LG