Достапни линкови

Вашингтон: САД нема да му дозволат на Иран да го блокира влезот во Персискиот залив


Соединетите Држави нема да му дозволат на Иран да го блокира влезот во Персискиот Залив, изјави денеска висок офицер на американската петта флота. Командантот на Иранската Револуционерна Гарда неодамна изјави дека Техеран ќе го затвори Ормускиот мореуз и ќе воведе контрола на испораката на нафта од Персискиот Залив ако Иран беде нападнат.
XS
SM
MD
LG