Достапни линкови

Зимбабве: Претседателот Мугабе се врати во Зимбабве по самитот на Африканската Унија


Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе се врати во земјата од Египет по самитот на Африканската Унија, каде што од него беше побарано да започне дијалог со опозицијата. Мугабе, како што соопшти египетското министерство за надворешни работи, немал забелешки на усвоената резолуција со која се бара и формирање заедничка влада, бидејки изборите беа оценети како нерегуларни од меѓународните посматрачи.
XS
SM
MD
LG