Достапни линкови

Пекинг: ОН сака посилно партнерство во Кина, вели Бан Ки Мун


Гереалниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун денеска во Пекинг изјави дека Светската организација сака посилно партнерство со Кина и нејзино поголемо учество во решавањето на светските предизвици. Мун ги повика кинеските власти да се вклучат во напорите за намалување на цените на храната и борбата против климатските промени.
XS
SM
MD
LG