Достапни линкови

Скопје: Денеска се одржува форум „Безбедност на Балканот“


Денеска во Скопје ќе биде одржан форум на тема „Безбедноста на Балканот, НАТО по самитот во Букурешт“, во организација на Фондацијата Конрад Аденауер и институтот за демократија Социетас Цивилис. Целта на форумот е размена на мислења и искуства за самитот на алијансата меѓу претставници на македонската влада и на дипломатскиот кор во земјава и политички аналитичари од земјите во регионот.
XS
SM
MD
LG