Достапни линкови

Брисел: Оли Рен изрази уверување дека новата српска влада ќе соработува со Хашкиот трибунал


Еврокомесарот за проширување Оли Рен синоќа во Брисел изрази уверување дека новата Влада на Србија целосно ќе соработка со Хашкиот трибунал, бидејќи тоа е услов за почеток на ратификацијата на Договорот за стабилизација и асоцијација. Рен додаде дека прв пат откако тој се наоѓа на местото еврокомесар, од две илјади и четвртата година, Србија се наоѓа во добра можност за напредок.
XS
SM
MD
LG