Достапни линкови

Анкара: Рускиот шеф на дипломатијата во посета на Турција


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров пристигнува денеска во официјална посета на Турција на покана на неговиот турски колега Али Бабаџан.Лавров на средбите со турските функционери ќе разговара за развојот на билатералните односи во изминатите години и за новите можности за соработка, а ќе бидат разменети мислења и за поважните регионални и меѓународни прашања,а се очекува да биде разгледано и прашањето за иранската нуклеарна програма
XS
SM
MD
LG