Достапни линкови

Сухуми: Најмалку две експлозии на пазар во Абхазија


Најмалку две експлозии одекнале денеска на пазар во главниот град на Абхазија, Сухуми. Неколку лица биле полесно повредени, а абхазиските сепаратистички претставници за инцидентите ја обвинуваат Грузија. Грузиските власти го отфрлија ваквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG