Достапни линкови

Париз: Франција најавува скромно и решително претседателствување со ЕУ


Францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер изјави денеска дека претседавањето на Франција со Европската Унија, што почнува од утре, ќе биде скромно и решително. Париз постави 4 приоритети за своето претседавање, - енергија и животна средина, европската одбрана и европскиот пакт за имиграција и земјоделство.
XS
SM
MD
LG