Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја почна да прима илјадници тони храна од САД


Северна Кореја почна да прима илјадници тони храна од Соединетите Држави, само неколку дена откако Пјонг Јанг го предаде списокот со своите нуклеарни активности. Американски претставници демантираат дека помошта е поврзана со прогресот во преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG