Достапни линкови

Техеран: Иранецот Али Аштари осуден на смрт бидејќи признал дека шпиунирал за Израел


Иранецот Али Аштари е осуден на смрт бидејки признал дека шпионирал за Израел, е соопштено денеска во Техеран. Аштари е уапсен пред повеќе од една година, а израелски претставници изјавија дека не се запознати со овој случај.
XS
SM
MD
LG