Достапни линкови

Тирана: Посета на шефот на романската дипломатија Команеску


Романскиот министер за надворешни работи Лазар Команеску денеска на покана на неговиот албански колега Љуљзим Баша престојува во официјална посета на Тирана. Команеску ќе има одвоени средби и со претседателот Бамир Топи, премиерот Сали Бериша и претседателката на парламентот Јозефина Топали. На средбите посебен акцент ќе биде ставен на билатерланата соработка, како и на состојбата во регионот.
XS
SM
MD
LG