Достапни линкови

Виена: Денеска финале на ЕП во фудбал


Шпанија и Германија денеска во 20.45 на стадионот Ернст Хапел во Виена ќе го играат финалниот натпревар од Европското првенство кое се одржува во Швајцарија и Австрија. Шпанија во финалето на првенството влегува по пауза од 24 години, а досега има освоено само една титула. Германија пак се надева дека по 4 пат ке стане евроспки првак. Во финалето Шпанците стигнаа по победа над Русија во полуфиналето во кое Германците ја победија репрезентацијата на Турција.
XS
SM
MD
LG