Достапни линкови

Кабул: Еден НАТО војник загинал во експлозија на југот на Авганистан


Еден војник на силите предводени од НАТО во Авганистан загинал во експлозија во јужниот дел од земјата – соопштија претсвници на алијанста. Војникот загинал за време на патролирање во главниот град на провинцијата Хелманд. Неговата националнот не е соопштена бо повекето војници во тој регион се британци. Месцеов во Авганистан загинаа 42 странски војници што е најголема бројка по инвазијата во 2001 година .
XS
SM
MD
LG