Достапни линкови

Пекинг: Кондолиза Рајс во посета на провинцијата Сечуан


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска пристифна во главниот град на кинсеката провинција Сечуан која минатиот месец беше погодена од силен земјотрес од кој загинаа речиси 70 000 луге.Со ова Рајс ја започна дводенвна посета на Кина во чии рамки ке се сретне со претседателот Ху Џинтао и премерот Вен Џибао.
XS
SM
MD
LG