Достапни линкови

Виена: Шпанија со убедливи 3:0 против Русија се пласираше во финалето на ЕП во фудбал


Шпанија е вториот финалист на Европското првенство во фудбал. Со резултат 3 –0, таа синоќа го победи тимот на Русија. Во финалето за европски првак во недела ќе играат Германија и Шпанија.
XS
SM
MD
LG