Достапни линкови

Скопје: Заменикот помошник државен секретар на САД Розмари Дикарло на средби со власта и опозицијата


Американскиот заменик помошник - државниот секретар Розмери Дикарло денеска ќе ја посети Македонија. Дикарло ќе се сретне со највисоките државни претставници и со раководствата на владејачките и опозициските партии. Теми на средбите ќе бидат „неодамнешните настани на домашната и на меѓународната политичка сцена, вклучувајќи ги билатералните американско-македонски односи, парламентарните избори, разговорите за составување коалициска влада и друго.
XS
SM
MD
LG