Достапни линкови

Скопје: Премиерот Груевски ги продолжува консултациите за состав на нова влада


Премиерот Никола Груевски во текот на денешниот ден ќе одржи одделни средби со лидерите на Демократската партија на Албанците, на Демократската унија за интеграција и на Партијата за демократски просперитет, Мендух Тачи, Али Ахмети и Абулади Вејсели. Од владата соопштија дека со средбите со лидерите на трите политички партии премиерот Груевски ќе ја отвори новата рунда разговори за проширување на владиното мнозинство.
XS
SM
MD
LG