Достапни линкови

Кјото: Средба на министрите за надворешни работи на Г8


Денеска во Кјото,Јапонија ке се сретнат министрите за надворешни работи од Групата 8.На овој дводневен состанок,се очекува разговорите да бидат фокусирани на обновување на напорите за помош на Авганистан и за контроверзните нуклеарни програми на Иран и Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG