Достапни линкови

Виена: Денеска првото полуфинале на Евро 2008, играат Германија и Турција


На европското првенство во фудбал денеска се игра првото полуфинале. Се среќаваат Германија и Турција. Вториот патник во финалето ќе биде познат утре, по натпреварот Русија- Шпанија.
XS
SM
MD
LG