Достапни линкови

Вашингтон: Ирачкиот претседател Талабани на средба со Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе се сретне со својот ирачки колега Џалал Талабани. Главна тема на разговорите ќе биде долгорочниот безбедносен договор за останување на американските сили во Ирак и по завршувањето на мандатот на Обединетите Нации на 31 декември годинава.
XS
SM
MD
LG