Достапни линкови

Скопје: Медал на НАТО за заслуги за мајорот во АРМ Мице Котески


На мајорот во АРМ Мице Котески денеска на свечена церемонија ќе му биде врачен медал на НАТО за заслуги во службата. Медалот на Котески му е доделен за успешно извршување на задачите, предводејќи го контингентот на АРМ во мисијата на НАТО, ИСАФ во Авганистан.
XS
SM
MD
LG