Достапни линкови

Берлин: Започна меѓународната конференција за Блискиот Исток


Во Берлин денеска започна меѓународна конференција посветена на јакнењето на палестинските полициски сили и правосудниот систем, а домаќинот, Германија, се надева дека на конференцијата ќе биадат обезбедени околу 180 милиони долари за таа намена. Учествуваат претставници на 40-тина држави, меѓу кои и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, палестинскиот премиер Салам Фајад и израелскиот шеф на дипломатијата Ципи Ливни.
XS
SM
MD
LG