Достапни линкови

Пекинг: Северна Кореја неделава ќе го предаде списокот со нуклеарни активности


Американскиот пратеник во 6-партитните преговори за нукларната програма за Северна Кореја, Кристофер Хил изјави дека Пјонг Јанг најверојатно неделава ќе го предаде списокот со нукларните активности во земјата. Хил вчера во Пекинг разговараше со неговиот кинески колега Ву Давеи за наредните чекори во 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG