Достапни линкови

Вашингтон: Џон Мек Кејн го итфрли изјавите на неговиот советник


Републиканскиот претседателски кандидат Џон Мек Кејн ги отфрли изјавите на неговиот советник Чарли Блек, кој оцени дека евентуален нов терористички напад би ги зголемил шансите на Мек Кејн за победа на претседателските избори во Соединетите Држави. Мек Кејн се огради од ваквите ставови, изјавувајки дека тоа едноставно не е вистина.
XS
SM
MD
LG