Достапни линкови

Берлин: Почнува конференцијата за безбедноста на Блискиот Исток


Во Берлин почнува конференција за безбедноста на Блсикиот исток која заеднички ја организираат германската канцеларка Ангела Меркел и Тони Блер. На конференцијата ке стане збор за јакнењето на палестинските полициски сили и правосудниот апарат.
XS
SM
MD
LG