Достапни линкови

Брисел: Шефот на македонската дипломатија на конференција за европската политика кон Балканот


Во Брисел ке се одржи Конференција за европската политика кон Балканот во организација на пријателите на Европа и Фондацијата Конард Аденауер. На конференијата од Македонија ке присуствува Шефот на дипломатијата Антонио Милошоски. Меѓу учесниците се комесарот на ЕУ за проширувљње Оли Рен, албанскиот премиер Сали Бериша, косвскиот премиер Хашим Тачи и копретседавачот на Домот на парлментот на БИХ.
XS
SM
MD
LG