Достапни линкови

Хаг: Поранешниот шеф на полицијата на босанските Срби пред Хашкиот трибунал


Поранешниот шеф на полицијата на босанските срби Стојан Жупљанин денеска за прв пат ке се појави пред Хашкиот трибунал каде ќе му се суди за воени злостроства врз босански муслимани и хрвати за време на војната во Босна и Херцеговина. Тој беше уапсен во Србија на 11 Јуни и екстрадиран во Хаг во саботата.
XS
SM
MD
LG