Достапни линкови

Белград: Демократската партија и социјалистите постигнаа договор за нова влада


Коалицијата За Европска Србија и коалицијата на Социјалистичка партија на Србија ги усогласија програмските принципи на новата влада на Србија, соопшти Демократската партија на Претседателот Борис Тадиќ. Во соопштението, издадено по синоќешните разговори, се наведува дека дијалогот ќе продолжи со цел Србија набргу да добие стабилна влада.
XS
SM
MD
LG