Достапни линкови

Приштина: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска на косово ке разговара со Претседателот Фатмир Сеидуи и Премиерот Хашим Тачи. Схефер ги посети трупите на НАТО во Северно Косово.
XS
SM
MD
LG