Достапни линкови

Париз: Саркози повика на создавање палестинска држава


Францускиот Претседател Николас Саркози повика на создавање палестинска држава и ургираше Израел да го прифати ризикот за мир. Саркози ова го изјави во Израел каде допатува на разговори со израелските лидери, како и со палестинскиот Претседател Махмуд Абаз со кого ке се сретне утре на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG