Достапни линкови

Филипини: Повеќе од 700 лица сеуште се водат за исчезнати по потонувањето на брод


Повеќе од 700 лица сеуште се водат за исчезнати по потонувањето на бродот на кој се наоѓале околу 800-тини патници што се случи во близина на Филипините во саботата. Досега само околу 32 лица се спасени откако бродот потона во близина на островот Сибујан поради лошото време предизвикано од тајфунот Фенгшен.
XS
SM
MD
LG