Достапни линкови

Филипини: Најмалку 155 загинати во тајфун


Најмалку 155 лица загинале од тајфунот Фенгшен кој што го погоди центарлниот дел на Филипини - соопштил шефот на локалниот Црвен Крст, а пренесува Ројтерс. Синока е во близина на брегот се потопил и еден брод на кој имало околу 700 патници.Неколку од преживеаните се пронајдени но се стравува дека бројот на загинати може да биде многу поголем.
XS
SM
MD
LG