Достапни линкови

Москва: Русија бара повеќе информации за разговорите за анти ракетниот штит меѓу САД и Литванија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва сака повеке информации за
разговорите околу анти ракетниот штит мегу Соединетите Држави и Литванија. Тој го повтори ставот дека поставувањето на штитот во Источна Европа нема многу врска со можната закана од Иран. Литванскиот министер за одбарана ги негираше информациите дека преговараат со Вашингтон по неуспешниот договор за поставување на штитот во Полска.
XS
SM
MD
LG