Достапни линкови

Приштина: Јоаким Рикер ја предава должноста на Косово на Ламберто Заниери


Шефот на УНМИК Јоаким Рикер денеска ке го напушти Косово и како што беше претходно најавено ке ја предаде должноста на италијанскиот дипломат Ламберто Заниери. Тој ке биде осмиот спрецијален пратеник на Обединетите Нации во Косово.
XS
SM
MD
LG