Достапни линкови

Венецуела: Чавез се закани со прекин на продажбата на нафта за Европа


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез се закани дека ке ја прекине продажбата на нафта на европските земји и дека ке ги стопира нивните инвестициите во земјата доколку тие го имплементираат новиот закон за нелегални имигранти. Европските парламентарци во средата усвоија закон со кој се предвидува нелегалните имигранти да можат да бидат притворени повеке од година и пол и да им се забранува влез на повеке од пет години.
XS
SM
MD
LG