Достапни линкови

Кабул: Пет цивили и еден војник на НАТО загинале во јужен Авганистан


Пет цивили и еден војник на НАТО загинале денеска во јужен Авганистан откако конвојот на алијанста бил нападнат од бомбаш самоубиец – јавуваат агенциите. Според гувернерот на провинцијата Хелманд нападот се случил во близина на пазар а меѓу загинатите цивили има и две деца. Претходно американската војска соопшти дека двајца нејзини војници загинале вчера во престрелките со бунтовниците.
XS
SM
MD
LG