Достапни линкови

Пекинг: Помошникот државен секретар на САД Кристофер Хил во Кина


Американскиот помошник државен секретар Кристофер Хил денеска отпатува во Кина.Таму тој ке се сретне со кинеските власти и ке разговараат за отстапување на Северна Кореја од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG