Достапни линкови

Базел: Шпанија и Русија последни четвртфиналисти на ЕП, денеска играат Португалија и Германија


Во последните натпревари од Д групата на Европското првенство во фудбал, синоќа се постигнати следниве резултати:
Шпанија- Грција 2:1
Русија- Шведска 2:0
Во натамошните борби се пласираа Шпанија и Русија.
Вечер почнува елиминациската фаза на првенството. Во првиот четвртфинален натпревар се среќаваат Португалија- Германија
XS
SM
MD
LG