Достапни линкови

Скопје: ДУИ и ДПА поднеле 24 жалби до ДИК


ДУИ и ДПА поднеле 24 жалби до Државната Изборна Комисија за повтореното гласање во неделата. ДУИ поднела 8 жалби за првата и шестата изборна единица, а ДПА 16 за 148 избирачки места во првата, втората и шестата изборна единица.. Инаку, ДИК веќе утврди дека на 29-ти јуни треба да се прегласува 4 избирачки места.
XS
SM
MD
LG