Достапни линкови

Ерусалим: Израел се согласил на примирје со Хамас во појасот Газа


Израел се согласил на примирје со Хамас во Појасот Газа, кое стапува во сила од утре. Претставникот на израелското министерство за одбрана Амос Гилад, кој се врати од Египет каде што беше склучено примирјето, ја потврди оваа информација. Претставник на Хамас оцени дека договорот ги обврзува и двете страни да запрат насилствата. Израел најави дека ќе превземе масовна воена акција, доколку примирјето не се почитува.
XS
SM
MD
LG