Достапни линкови

Кандахар: Операција против талибанските милитанти на авганистанските сили


Авганистански воени претставници изјавија дека, со подршка на НАТО силите,започнале операција против талибанските милитанти кои се кријат во селата во околина на Кандахар. На неколку места дошло до престрелки со милитантите, но нема информации за евентуални жртви.
XS
SM
MD
LG