Достапни линкови

Женева: Холандија и Италија во четврт финалето на ЕП, денеска меѓу себе решаваат Русија и Шведска


Холандија и Италија се пласираа во четвртфиналето на европското првенство во фудбал. Синоќа во последните натпревари од таканаречената „група на смртта“ тие ги совладаа Романија и Франција со по 2-0. Вечер играат Русија- Шведска и Шпанија- Грција.
XS
SM
MD
LG