Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на ОН го осуди вчерашниот бомбашки напад


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го осуди вчерашниот бомбашки напад во Багдад во кој загинаа најмалку 51 лице, а 75 беа повредени. Станува збор за екплозија на автомобил бомба на преполн пазар во шиитскиот дел на главниот град на Ирак. Засега никој не ја презел одговорноста за овој напад, најкрвав во последните неколку месеци.
XS
SM
MD
LG