Достапни линкови

Женева: Романија, Италија и Франција со шанси за пласман во четврт финалето на ЕУ


Италија и Франција во директниот судир вечерва треба да решат која од нив ќе се пласира во четвртфиналето на Европскиот првенство во фудбал, додека шансите за второто добитно место ги има и Романија во мечот со лидерот на Ц групата Холандија. Од Б групата во четврт финалето се пласираа Хрватска и Германија. Германија синоќа ја победи Австрија со еден нула, а со ист трезултат заврши и средбата Хрватска – Полска.
XS
SM
MD
LG